середа, 14 лютого 2018 р.

День комп'ютерника!


14 лютого - День комп'ютерника!

Трішки історії. У 1946 році в цей день громадськості вперше був представлений електронний комп'ютер ENIAC I. Роботи зі створення обчислювальної машини фінансувала армія США, намагаючись створити засіб здійснення військових розрахунків  та програмування військових дій. ENIAC I пропрацював в американських військах 9 років, його використовували для складання балістичних таблиць армії, після чого розібрали.    
Основу пристрою становили 17468 вакуумні лампи, 7200 діодів на основі з кремнію, півтори тисячі різних реле. Займав комп'ютер величезну площу, споживав 150 кВт і важив приблизно 27 тонн.

Звичайно, й до цього розроблялися прототипи комп’ютерів та експериментальні машини, але саме ENIAC був першим реально працюючим над практичними завданнями комп’ютером. І саме від нього всі сучасні пристрої успадкували двійкову систему числення!

Перші моделі комп'ютерів працювали тільки в підрозділах артилерії та авіації. А люди, завдяки яким функціонували ці обчислювальні машини, називалися армійськими калькуляторами. 😄

Отже, сьогодні всі, хто закохані в комп’ютер і не уявляють свого життя без нього, мають привід для подвійного святкування!🎈
 
Джерела:   
http://etotprazdnik.ru/den/den-kompyutershhika 
http://www.zdnet.com/article/eniac-one-of-the-first-computers-turns-60/
http://beyond.ua/den-kompyuternika

Немає коментарів:

Дописати коментар